کونکابو لوزا بینی | درمان کونکابو لوزا بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

یکی دیگر از بیمارهای که در بینی رخ می دهد کونکابولزا بینی می باشد . کونکابولزا بینی در واقع یک کیسه هوا در شاخک میانی است  شاخک های بزرگ و کونکابولوزا بینی  باعث بسته شدن راه بینی میشود و مانع تخلیه سینوس ها میشود که همین عدم تخلیه منجر به عفونت سینوسی میشود .


این بیماری کونکابولوزا بینی بیشتر درد اطراف چشم و بسته شدن راه بینی است که ممکن است چندساعت تا چند روز به طول انجامد.

علائم بیماری کونکابولزا بینی :

نشانه های کونکابولوزا بینی با مقدار هوای موجود در شاخک میانی ارتباط دارد. هر چه حجم هوا بیشتر باشد، احتمال داشتن نشانه ها و علائم بیشتر است و همچنین علائم شدید تر خواهد بود.

این علائم بیماری کونکابو لوزا بینی عبارتند از:

*درد اطراف چشم که ممکن است از چند ساعت تا چند روز طول بکشد

*انسداد بینی

راه های تشخیص کونکابولزا بینی :
بهترین راه تشخیص کونکابولوزا بینی  سی تی اسکن است.در افرادی که کونکابولوزا بینی دارند یک کیسه ی هوای مشکی در وسط شاخک های خاکستری دیده می شود. این اسکن ها به پزشک شما کمک می کند که تشخیص دهد.


*جراحی تنها راه از بین بردن این کیسه ی هوا است.

*سه روش برای درمان کونکابولوزا بینی  وجود دارد که عبارتند از : خرد کردن، برش و توربینوپلاستی (جراحی شاخک های بینی)

*خرد کردن یک روش رایج است که برای درمان کونکابولوزا بینی  استفاده می شود. این روش تحت بیهوشی عمومی و همراه با اندوسکوپ انجام می شود. دکتر به شاخک بینی اپی نفرین تزریق می کند تا رگ های خونی را مسدود کرده یا آنها را کوچک تر کند. این کار به کاهش التهاب بینی و کاهش خونریزی کمک می کند. اگر جراحی سینوس هم لازم باشد، ابتدا سینوس ها جراحی می شود.

هنگامی که جراحی سینوس کامل شد، با استفاده از یک پنس، کونکابولوزا بینی را از بالا تا پایین می فشارند و سپس به سمت عقب فشار می دهند تا آسیب وارد شده به شاخک ها به حداقل برسد.

*برش شاخک ها نیز یک روش برای حذف قسمتی از شاخک بینی یا حذف کامل شاخک بینی  محسوب می شود. با این روش می توان جریان هوای تنفسی را بهبود داد و کونکابولوزا بینی  را حذف کرد. بافت باقی مانده داغ می شود و برای جلوگیری از خونریزی، بینی را با باندپیچی می کنند.

*توربینوپلاستی نیز شامل برش باز شاخک بینی و حذف بافت و کوچک کردن استخوان بینی می شود. وقتی بافت بینی به اندازه کافی برداشته شد محل برش را بخیه می زنند.

برای درمان کونکابولوزا بینی به دکتر سیدرضا عابدین گیلانی مراجعه کنید .

با شماره های درج شده در سایت برای نوبت دهی وقت بگیرید.

برای جراحی کونکابولوزا بینی  به دکتر سید رضا عابدین گیلانی برای مشاوره و درمان تماس بگیرید.


برچسب ها : کونکابولوزا بینی - عمل جراحی کونکابولوزا بینی - درمان کونکابولوزا بینی

کونکابو لوزا بینی | درمان کونکابو لوزا بینی


متخصص جراحی زیبایی بینی - هزینه عمل زیبایی بینی در تهران

در حقیت بینی، یکی از مهمترین اجزای صورت می باشد و تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت یک فرد دارد. که این امر باعث شده است که امروزه بیشتر زنان و مردان اقدام به جراحی زبیایی بینی برای زیباتر شدن بکنند . البته این جراحی در برخی موارد به دلایل دیگری مانند شکستکی ، انحراف بینی ، نقص در استخوان بینی ، نا فرم بودن بینی و .... نیز انجام میشود .در طی این فرایند جراح پلاستیک یا همان جراحی زیبایی بینی ، جراح با کمک تمام امکانات پزشکی غضروف و استخوان بینی را برای بهتر شدن یک ظاهر زیبا تغییر می دهد.

البته باید بگوییم که جراحی بینی به سه قسمت :

جراحی زبیایی بینی  ، عمل ترمیمی بینی و عمل زیبایی و ترمیمی بینی سه نوع از عمل های بینی می باشد که هر کدام از آنها درمان و راه های متقاوتی در جراحی بینی دارند.البته یک عمل دیگر برای بینی هست به نام عمل زیبایی ترمیمی بینی که از دو نوع عمل زیبایی و ترمیمی می باشد.

در واقع جراحی زبیایی بینی توسط جراح گوش ،حلق و بینی انجام می شود .برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت https://fa.wikipedia.org مراجعه کنید.

عمل جراحی زیبایی بینی برروی بینی های گوشتی ، بینی استخوانی و عمل بینی معمولی انجام می شود. که ما آنها را به طور خلاصه برای شما توضیح خواهیم داد.

جراحی بینی استخوانی
در حقیقت بینی استخوانی به بینی میگویند که دارای پل برآمدگی و خمیدگی در ناحیه بینی می باشد. ویژگی این نوع از بینی ها که دارای استخوان های محکم ، غضروف های سفت ، پوست ظریف و نازک و تیغه محکمی هستند .بیشترافراد به دلیل قوز یا پل بینی به پزشک مراجعه میکنند.آنها با استفاده از عمل جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی می توان بینی های استخوانی را جراحی کنند و تمامی برآمدگی و اشکالاتی که بینی استخوانی دارند را رفع کرد.

جراحی بینی گوشتی

اما در مورد این نوع از بینی ها که دارای پوست ضخیم همراه با غدد چربی زیاد در قسمت نوک بینی و دارا سر بینی پهن می باشند.

در این بینی ها نوک پهن و بزرگ، که دارای غضروف های ضعیفی هستند با فشار دست بر روی نوک بینی به راحتی پایین می آیند. به علت ضعف غضروف در این بینی ها، فرم نگهدارنده و حمایتی بینی ضعیف می باشد .

در این نوع جراحی بینی گوشتی، کوچک کردن و ضعیف کردن غضروف های باعث افتادگی و پهن شدگی نوک بینی بعد از عمل زیبایی بینی می شود.

هزینه جراحی زیبایی بینی

اما در مورد مهمترین قسمت جراحی زیبایی بینی ،هزینه جراحی بینی می باشد که بسته به نوع جراحی برای بینی های مختلف این هزینه متفاوت می باشد.البته این نوع جراحی ها بسته به جراح و شهر یا منطقه نیز دارد.اما در واقع مبلغ دقیق این جراحی پس ازمعاینه توسط پزشک تعیین می شود.

هزینه قبل و بعد عمل جراحی زیبایی بینی

بعد از تعیین دقیق مبلغ جراحی قبل از انجام عمل بینی هزینه هایی که بیمار آنها را بپردازد:

-دست مزد جراح -دست مزد متخصص بیهوشی -هزینه های بستری شدن در بیمارستان - برخی از پزشکان به بیمار مشاوره در مورد عمل بینی می دهند که در این مورد هزینه ای دریافت می کنند. - انجام آزمایش لازم از جمله خون -گرفتن عکس از بینی بیمار -انجام سی تی اسکن در صورت انحراف بینی و مشکلات دیگر.

این کارها برای قبل از عمل زیبایی بینی است ولی بعد از عمل بینی هزینه ای وجود ندارد .یا اینکه پزشک هزینه جداگانه برای معاینه و تعویض چسب از بیمار دریافت کند.

امروزه عمل جراحی زیبایی بینی بینی کاربردهای زیادی دارد از جمله:

-تغییر در سایز بینی کوچک یا بزرگ کردن بینی -از بین بردن قوز بینی -برطرف کردن ظاهر بینی در بینی های گوشتی -تغییر شکل در بینی های استخوانی -متناسب کردن اندازه سوراخ های بینی -تصحیح زاویه بینی درمتناسب با لب بالا - جراحی بینی گوشتی

شرایط سنی عمل جراحی زیبایی بینی

نکته مهم در جراحی بینی این است که این عمل جراحی نباید قبل ازپایان مراحل رشد، تغییرات فرم بینی در حین رشد استخوان‌های بینی و غضروف‌ها اتفاق بیفتد.این امر به این خاطر می باشد تا از خطرات احتمالی برای بیماران جلوگیری کنیم .پس بعد از اتمام رشد بدن در خانم ها بعد از 16 سال و در آقایان بعد از 18 سال فرد که بلوغ کامل رسیده باشند می توانند این عمل را انجام بدهند.

عمل جراحی زیبایی بینی عروسکی

امروزه بیشتر خانم ها اقدام به جراحی بینی عروسکی می کنند. در عمل بینی عروسکی با این تفاوت نسبت به عمل بینی طبیعی، بینی فرد کمی بیشتر از حد طبیعی کوچک می شود، در این عمل نوک بینی سر بالا شده و از تمام زوایا دارای قوس می باشد . بینی فانتزی یا عروسکی شکل و ظاهرآن کاملا مصنوعی می باشد زیرا قوس بینی بیش از حد طبیعی و یا بهتر بگوییم که نوک بینی سربالا میشود که این کار بینی فرد را از فرم طبیعی خود دور می کند.

اما عمل بینی طبیعی که نوعی عمل جراحی زیبایی بینی می باشد که در این عمل جراحی با تغییرات کمی که در پره های بینی داده می شود باعث تغییر فرم بینی می‌شود.در واقع ویژگی های عمل طبیعی بینی این است که نوک بینی فرم و نوک تیز نخواهد بود و دقیقا طبیعی می باشد. مورد بعدی اینست که زاویه بین بینی و لب در جراحی بینی طبیعی از بین نمی رود و قوسی نیز بر روی بینی وجود و یا کم خواهد بود .البته در این مورد سوراخ های بینی به صورت طبیعی جراحی می شوند.

چه افرادی عمل جراحی بینی برای آنها مناسب است؟

برای انجام عمل جراحی افرادی که این ویژگی ها را داشته باشند قادر به انجام این عمل هستند : افرادی که دارای برآمدگی در پل بینی ، دارا بودن بینی بسیار پهن یا خیلی باریکی ،  بینی  آنها دارای انحراف و یا عدم تقارن ،نوک بینی برجسته و یا دارای گردی ، زاویه بین لب فوقانی و پایین بینی کمتر از 90 درجه ، کسانی که در اثر یک سانحه مانند سوختگی یا تصادف، بینی آنها آسیب دیده ، ویا در تنفس خود مشکل دارند می تواند این عمل جراحی بینی را انجام بدهند.

عمل جراحی بینی که یکی از بارزترین عمل های موجود می باشد در تهران و دیگر شهرستان توسط جراحان بینی صورت می گیرد . این عمل بینی در تهران که بیشتر برای زیبایی بینی انجام میشود .عمل جراحی بینی در تهران زیر نظر بهترین پزشکان با تجربه و مهارت بالا و داشتن علم به روز دنیا انجام می شود.

عمل جراحی ترمیم بینی

البته عمل جراحی ترمیم بینی ، جراحی می باشد برای بازسازی و اصلاح عیب هایی که در اثر عمل بینی قبلی به وجود آمده است.در حقیقت این گونه عمل ترمیم بینی برای رفع مشکل و یا اختلالی که برای فرد ایجاد شده است صورت می گیرد .این مشکلات عبارتند از : مشکلات تنفس ، خر و پف ، بسته شدن مجرای تنفسی و حذف قوز بینی ، پولیپ بینی ، انحراف بینی و ..... به انجام می شود.

انواع روش های جراحی بینی
عمل زیبایی بینی یکی از اصلی و مهمترین روش های جراحی زیبایی بینی است که  به دو روش بسته و باز صورت می گیرد و برای دسترسی به ساختمان اسکلت غضروفی ، استخوانی بینی از این دو روش جراحی بسته و باز کمک می گیرند.

1-روش رینوپلاستی بسته: اولین روش ، روش جراحی بسته بینی می باشد که سال ها از این روش برای جراحی پلاستیک بینی استفاده می‌کنند. در این روش برش پوستی روی کلوملا یا دیواره بین دو سوراخ بینی انجام نمیشود و بیشتر برش‌ها از داخل بینی صورت میگیرد. مزیت این روش عدم وجود برش پوستی است و عیب آن هم عدم وجود دید مستقیم جراح به فرم و شکل داخلی بینی می باشد.

2-روش جراحی بینی باز : اما روش دیگر که جدیدترین روش جراحی بینی است. روش جراحی باز است .در این قسمت برشی پوستی روی کلوملا زده می شود، پوست روی بینی به طور کامل برداشته و به سمت بالا برده می شود. داخل بینی زیر نظر جراح مستقیم قرار می گیرد. عیب این روش نیاز به برش پوستی کلوملا و تورم بیشتر پس از جراحی نسبت به روش بسته است ولی دید مستقیم جراح حین جراحی، کمک زیاد به به وجود آمدن نتیجه بهتر می شود و اصلاح غیر قرینگی ها و کجی بینی برای جراح راحت تر و امکان پذیر تر میشود .

دکترسید رضا عابدین گیلانی یکی از جراحان به نام می باشد ، دکتر سید رضا عابدین گیلانی متخصص گوش ، حلق و بینی می باشند .در واقع ایشان با تسلط بر علم زیبا شناسی و علم به روز دنیا در مورد روش های جدید جراحی بینی اقدام به جراحی انواع بینی با ویژگی های صورت فرد و بینی آن می کند. در صورت تمایل برای مشاوره و انجام جراحی بینی می توانید با شماره وآدرس ایشان در سایت تماس بگیرید.

این طور میشود توضیح داد که عمل جراحی بینی ، یک جراحی بسیار مهم  و ظریف می باشد، برای اینکه بینی در مرکز صورت قرار دارد و نقش مهمی در زیبایی اجزای صورت و فرد ایفا می کند در ثانی مهم ترین قسمت صورت که تنفس را بر نیزعهده دارد بینی می باشد و این امر در سلامت کامل بدن نقش مهم وحیاتی دارد.پس برای انجام چنین عمل جراحی حساسی حتما باید در مورد ملاک های موفقیت جراحی زیبایی بینی اطلاعات کافی داشته باشید .

بعد از عمل جراحی بینی ،جراح برای اینکه از آسیب و صدمه بینی جلوگیری کند از یک آتل یا گچ بینی برای محافظت استفاده می کند. اسم این آتل یا گچ بینی ، اسپلینت بینی می باشد .این اسپلینت بینی در واقع یک آتل پلاستیکی می باشد که بعد از عمل جراحی بینی به مدت یک هفته جراح آن را روی بینی قرار می دهد . او با این کار از غضروف و استخوان بینی که طی عمل جراحی بینی قرار داده شده است مراقبت و محافظت می کند.

البته باید بگوییم که دوران نقاهت بعد ازعمل جراحی بینی  و بهبود هرفرد با فردی دیگر متفاوت می باشد. در واقع طول دوره بهبود پس از عمل بینی معمولا 3 الی 4 روز میباشد .برای همین است که بعد از انجام هر گونه جراحی بینی نکاتی است که جراح برای بیماران در مراقبت های بعداز عمل جراحی بینی به آنها گوشزد می کنند و از بیماران می خواهند که این نکات را رعایت کرده تا بینی زدوتر بهبود یابد و از خطرات احتمالی جلوگیری می کنند.پس برای اینکه بتوانیم بهترین نتیجه را از عمل جراحی بینی بگیریم حتما باید نکات مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی را رعایت و آنها را انجام دهید.

بعد از عمل جراحی زیبایی بینی فرد بیمار نمی تواند مواد غذایی و یا نوشیدنی مصرف کند . زیرا هنوز داروی بیهوشی در بدن فرد وجود دارد که در این صورت با مصرف نوشیدنی و غذا احتمال استفراغ  در فرد بیمار خواهد بود .برای همین به فرد بعد از 6 ساعت اجازه خوردن و نوشیدن می دهد آن هم آبمیوه و غذاهای سبک مانند سوپ . پس تغذیه بعد از عمل جراحی بینی می تواند در روند بهبود عمل جراحی بینی مفید باشد .

یکی دیگر از عمل های جراحی بینی ، ترمیم شکستگی بینی می باشد.این شکستگی بینی به خاطر آسیب که به صورت ضربه خوردن بینی توسط افراد دیگر ، دچار سانحه شدن مانند برخورد با درب ، تصادف ، و یا در ورزش ایجاد می شود که همواره می تواند ناراحت کننده باشد.این شکستگی باعث تغییر ظاهر بینی و صورت فرد می شود که با انجام عمل جراحی شکستگی بینی برطرف میشود.

انحراف بینی و جراحی این نقص در بینی
در واقع انحراف بینی به این صورت است که تیغه بینی دیواره‌ای است که از غضروف و بافت هم بند تشکیل شده است که مجاری بینی را تشکیل می‌دهند .هنگامی به هر دلیل این تیغه به صورت نامتقارن به یکی از طرفین صورت انحراف پیدا می کند که این امر موجب تفاوت اندازه بین دو مجرای بینی می شود که خود مشکلاتی را برای فرد به همراه دارد.البته این انحراف بینی به دلیل
: نقص مادرزادی و یا آسیب دیدن بینی دیده می شود. که با جراحی بینی می توان این مشکل را برطرف کرد.

عدم تقارن سوراخ های بینی

در برخی افراد بینی آنها دچار مشکل عدم تقارن سوراخ های بینی می باشد که این امر باعث آزار این افراد می شود که با مراجعه به جراح می خواهند که این عدم تقارن بینی را برطرف کند. البته این عدم تقارن به صورتی طبیعی یا در صدمه به بینی و یا در اثر عمل جراحی قبلی بینی رخ داده است.دلیل اصلی این عدم تقارن بینی مربوط به انحراف سپتوم کادوال می باشد ،که با انجام جراحی بینی این عدم تقارن برطرف می شود.در واقع عمل جراحی زیبایی بینی ، رینوپلاستی با انجام زیباتر کردن بینی از جمله قرینه کردن تقریبی سوراخ های بینی صورت میگیرد.

جراحی بزرگ کردن بینی

یکی دیگر از عمل جراحی زیبایی بینی ، جراحی بزرگ کردن بینی می باشد. این عمل جراحی بینی متخص به کسانی که دارای مشکل تنفسی و یا بینی کوچکی هستند صورت می گیرد.این نوع از بینی ها با صورت همخوانی داشته و اندازه آن از حد معمول کوچک تر می باشد.در طی جراحی بزرگ کردن بینی ، پل بینی صاف شده و برجستگی بینی به حال متعادل برمی گردد.البته در برخی مواقع برای بزرگ کردن بینی از پیوند استخوان نیز استفاده می شود.

جراحی افتادگی نوک بینی

در واقع جراحی افتادگی نوک بینی یکی از مهم‎ترین مشکلاتی که افراد برای عمل جراحی زیبایی بینیبه جراح مراجعه می کنند و خواستار برداشتن این افتادگی نوک بینی خود هستند. جراحی و اصلاح افتادگی نوک بینی به این خاطر است که شکل دهی به ناحیه‎ی نوک بینی برای افرادی رخ می دهد که نوک بینی آن‎ها بیش از حد به سمت پایین قرار گرفته است .این عمل جراحی نوک بینی از داخل بینی و ایجاد تغییرات لازم را بر روی استخوان وغضروف بینی صورت می گیرد. به همین دلیل جراح طی جراحی نوک بینی، نوک بینی را ترمیم و غضروف‎های قوی را به قسمت غضروف‎های ضعیف تر نوک بینی پیوند زده تا باعث استحکام نوک بینی شده و آن را زیباتر کند.

شستشوی بینی بعد از عمل جراحی بینی

در این جا باید به این نکته اشاره کنیم که به دلیل گرفتگی بینی بعد از جراحی زیبایی بینی که براثر خونریزی‌های بعد ازعمل بینی به وجود می آید ، این لخته‌های خونی که سوراخ‌های بینی را پر کرده است باعث می شود که بینی مسدود یا کیپ می‌شود. که این امر هم بر روی ظاهر و هم بر عملکرد تنفس فرد بیمار تاثیر بدی می‌گذارد.به همین خاطراستفاده از سرم سدیم کلراید برای شستشوی بینی بعد از جراحی بینی باعث کاهش تورم بینی  و با تخلیه نمودن لخته های خونی و ترشحات آن باعث رفع گرفتگی بینی می شود.

جراحی بینی با گرافت

در ابتدا باید بدانید که گرافت چیست ؟ در واقع گرافت پیوند بافت زنده بدن که از قسمتی از بدن برداشته و به قسمت دیگر بدن اتصال می باید . این پیوند غضروفی شکل و ساختار بینی را حفظ می کند .البته در بعضی از موارد به ندرت برای پیوند از پوست برای بهبود پوست بینی و بد شکلی هایی که در یک حادثه رخ داده است استفاده شود.این در مورد پیوندهای استخوانی در عمل جراحی بینی نیز صدق می کند .بنابراین از گرافت در جراحی بینی ، با هدف مستحکم سازی ساختمان غضروفی ، استخوانی اصلاح یا رفع کجی و انحراف ظاهری بینی و پر نمودن فرورفتگی ها در بینی استفاده می گردد .

گوشت اضافه بعداز جراحی بینی

یکی از عوامل ترس و هراس از جراحی زیبایی بینی ایجاد گوشت اضافه بعد از جراحی می باشد .باید بگوییم که ایجاد این عارضه به ندرت اتفاق می افتد و دلایلی وجود دارد که باعث به وجود آمدن این عارضه می شود مانند: کسانی که خود مستعد عارضه کلویید هستند ، برجستگی های بخته در داخل بینی که در کناره و لبه های پوست بینی نیز رخ می دهد، شستشوی بینی  و افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند .البته در بعضی از مواقع با تجویز پماد این گوشت اضافه بعد از جراحی از بین می رود . در برخی مواقع نیز با یک عمل جراحی بینی کوچک این عارضه برطرف میشود.

ورزش بعد از جراحی بینی

همانطور که گفتیم عمل جراحی زیبایی بینی نوعی جراحی است که در آن عیب ها و نواقص بینی مانند قوز، کجی ، کوچکی و بزرگی و ..... برطرف می شود. بعد از عمل جراحی ،جراح به بیمار دستور مراقبت های خاصی را تجویز می کند ، یکی از این مراقبت ها خودداری کردن برای مدتی از ورزش بعد از جراحی بینی می باشد .جراح از انجام تمرینات سخت ورزشی برای مدتی بیمار را منع می کند تا از خونریزی و تورم بینی جلوگیری کند.البته ورزش های سبک با اطلاع جراح مانعی ندارد ولی در مورد ورزش های سنگین حتما باید با جراح مشورت کرد.

جراحی رینوپلاستی بینی

در این قسمت در مورد جراحی رینوپلاستی بینی صحبت می کنیم . در واقع رینو به معنی بینی . پلاستی به معنی زیبا کردن می باشد.این نوع جراحی رینوپلاستی بینی یکی از مهمترین جراحی های پلاستیک می باشد که برای تغییر استخوان و غضروف بینی و برای افرادی که نیاز به ترمیم بینی  بعد از آسیب دیدگی ، برای اصلاح مشکلات تنفسی یا نقص هنگام تولد و..... یا به دلیل اینکه از ظاهر بینی خود ناراضی هستند این نوع جراحی زیبایی بینی انجام می شود.البته این نوع جراحی توسط پزشک گوش ،حلق و بینی (دکتر سید رضا عابدین گیلانی ) و یا جراح پلاستیک صورت می گیرد.

کمبودی و تورم بعد از عمل جراحی بینی
ورم و کبودی چشم بعد از جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از عوارض جراحی بینی است. در واقع می توان گفت با توجه به قرار گرفتن بینی در ناحیه حساس صورت این طبیعی است که بعد از عمل جراحی زیبایی بینی ، اطراف بینی و زیر چشم کبود و متورم شود و بهبود آن نیاز به مدتی زمان و دوره نقاهت دارد.برای برطرف کرد این کبودی و تورم بعد از جراحی بینی باید به توصیه های پزشک توجه کرده و تا جای ممکن آنها را رعایت کنید.

آبریزش  و عطسه بعد از جراحی بینی

این نگرانی در بین بیماران وجود دارد که آیا بعداز جراحی زیبایی بینی امکان حساسیت در بینی و آبریزش و عطسه بعد از جراحی بینی وجود دارد یا نه ؟باید بگوییم که جای نگراین نمی باشد این عارضه هیچ مشکلی را برای فرد بیمار به وجود نمی آورد .البته دلایل آبریزش بینی که بعد از جراحی زیبایی بینی امکان دارد ایجاد شود.ولی در واقع آبریزش و عطسه بعد از جراحی بینی براثر تحریکاتی ( گرد وغبار، مواد آلرژی زا )و یا درحین جراحی بینی به وجود می آید و اکثرا بعد از گذشت دو هفته پس از عمل جراحی بینی از بین می رود.

عمل جراحی تنگی مجرای بینی

در حقیقت تنگی مجرای بینی که باعث گرفتگی شدید بینی و ایجاد خروپف در خواب ، اختلال منجر به تنفس از دهان  ، خشکی دهان ومشکلات دیگر  می گردد. علت این عارضه مسدود شدن مجاری تنفسی در بینی می باشد عواملی چون : عمل های جراحی قبلی ناموفق ، مشکلات مادرزادی یا ارثی در شکل بینی ،  برخورد ضربه و شکستگی های  قدیمی بینی و دیگر موارد می تواند باعث تنگی مجرای بینی شود که تنها راه عمل جراحی بینی می باشد.