جراحی گوش | عمل جراحی گوش

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

گوش یکی از اندام های حساس که از سه بخش (داخلی -میانی -خارجی)تشکیل شده است. گوش دو عضو بدن که دارای دو حس حیاتی می باشد حس شنوایی و حس تعادل . لاله گوش انسان ثابت است .

1-لاله گوش سه نقش مهم برعهده داردکه عبارتند از :

-جمع آوری امواج صوتی

-هدایت آنها به مجرای شنوایی

-تشخیص جهت آنها.

2-گوش میانی محفظه ای استخوانی است که به وسیله دو دریچه بیضی و گرد از گوش داخلی و به وسیله پره صماخ از گوش خارجی جدا می شود.

3-گوش داخلی به علت داشتن پیچ و خم های آن به لابیرنت موسوم شده است.


افراد مناسب برای جراحی گوش عبارتند از:

-کودکان سالم، بدون بیماری‌های تهدید کننده حیات یا عفونت مزمن درمان نشده گوش.

-دارای حداقل 5 سال سن یا هنگامی که غضروف گوش کودک به اندازه کافی پایدار است که بتوان آن را اصلاح نمود.

- دارای حس همکاری بوده و دستورات را به خوبی انجام دهد.

- توانایی بیان احساسات خود را داشته و هنگام بحث در مورد جراحی، اعتراضی نداشته باشد.

- افراد سالمی که بیماری‌های تهدید کننده حیات یا شرایط طبی که ترمیم زخم را مختل می‌نمایند، نداشته باشند.

- افراد غیر سیگاری.

- افراد با نگرش مثبت که در ذهن خود اهداف مشخصی برای جراحی گوش دارند.

انواع جراحی  گوش

جراحی های کوچک

در جراحی کوچک  برای ترمیم ساده پرده تمپان، جایگذاری لوله T مانند و معاینه ی کلی گوش در گروه جراحی های کوچک گوش صورت می گیرد. در این دسته از انواع جراحی گوش، نیازی به بستری 24 ساعته نیست و دوره ی نقاهت و بهبودی کوتاه خواهد بود.

جراحی های بزرگ

برای انجام  جراحی گوش، در جراحی های بزرگ می توان به اتوپلاستی، ماستوئیدکتومی، تصحیح و ترمیم گوش اشاره کرد.
در این جا  زمان انجام این جراحی ها به  نسبت جراحی کوچک  طولانی تر بوده و نیازمند بیهوشی عمومی خواهند بود. علائم  و نشانه های استفراغ و حالت تهوع بعد از جراحی های گوش طبیعی می باشند. با استفاده از  داروهای ضد استفراغ و قرار دادن داروهای پروپوفل و سووفلوران در برنامه بیهوشی، می توان از شدت تهوع و استفراغ بعد از جراحی گوش کم کرد. توصیه  می کنیم که به مصرف مایعات و آنالژریک نیز اهمیت بدهید.

عمل های گوش اصلاحی

جراحی های اصلاحی جهت بهبود وضعیت های زیر انجام می شوند:

این قسمت چینی که درست در داخل لبه بیرونی گوش قرار دارد دچار ایراد شده که با جراحی گوش اصلاح می شود . این ناحیه چین آنتی هلیکس نام دارد.
غضروفی به نام کونکا که از جمله بزرگ ترین تعقر در گوش خارجی به حساب می آید. این غضروف عمق زیادی را شامل می شود.
کارهایی که در جهت اصلاح گوش جمع شده یا گوش فنجانی شکل، نیز صورت می گیرد. در این نوع از گوش ها درجات متفاوتی از برجستگی، کاهش ابعاد گوش و مسطح شدن لبه ی بالایی گوش مشاهده می شود.


بعد از آن از دیگر انواع جراحی گوش اصلاحی، جراحی گوش مخفی می باشد. وضعیت گوش مخفی به صورتی است که لبه ی بالایی گوش در زیر چینی از پوست جمجمه جای گرفته است. از دلایل این اتفاق، پیچ خوردگی غیرطبیعی غضروف گوش فوقانی به طرف سر می باشد. اگر بخواهیم این شرایط را با گوش برجسته مقایسه کنیم، درست در مقابل هم قرار خواهند گرفت.

اقدامات قبل از جراحی گوش

-قبل ازانجام جراحی نباید داروهایی مانند  آسپرین و یا ضد التهابی  مانند ایبو پروفن استفاده کنید چون باعث می شود خون رقیق شده و احتمال خونریزی در حین جراحی بیشتر می شود.

- پیش از عمل جراحی بهتر است از متخصص گوش ، حلق بینی خود لیست داروهایی که نباید پیش از جراحی گوش استفاده کنید بگیرید. زیرا هر دارویی ممکن است روی گردش خون  تاثیراتی بگذارد و جراحی را با مشکل روبه رو سازد.

-حداقل یک هفته پیش از جراحی گوش سیگار و قلیون کنار بگذارید . زیرا دخانیات باعث کم شدن اکسیژن در عروق خونی شما می شود و جراحی را مشکل می کند به طور کل هیچ گونه دخانیات را پیش از جراحی مصرف نکیند.

-قبل از جراحی گوش اگر که شما دارای سابقه بیماری خاصی هستید حتما آنها را با پزشک خود درمیان بگذارید تمام سوابق درمانی می تواند به جراح در جراحی گوش کمک کند.

-وقتی که پزشک برای شما داروی خاصی را تجویز می کند تا پیش از جراحی مصرف کنید،آنها را به صورت درست  مصرف کنید.در بیشتر مواقع  این داروها آنتی بیوتیک های خوراکی و یا پماد های خاص می باشد.

- نیمه شب قبل از جراحی گوش مواد غذایی سبک مصرف کنید و روز عمل ناشتا به بیمارستان بروید .

-قبل ازجراحی  به حمام بروید تا در صورتی که استحمام بعد از جراحی مشکل بود به حمام نیازی نباشد.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

-بعد از جراحی گوش شما نباید هیچ گونه فعالیت و ورزش سنگینی داشته باشید زیرا به گوش فشار وارد شده و باعث خونریزی در گوش های شما می شود.برای مثال در منزل اجسام سنگین را جا به جا نکنید و در صورت داشتن کودک خردسال آن را بلند نکیند.

-توصیه می شود بعد از جراحی گوش یا اتوپلاستی رانندگی نکنید جون که سربند ها باعث می شود شنوایی شما کمتر شود و یا اینکه نتوانید به موقع وبه طور  سریع عکس العمل های سر و گردن داشته باشید.

-در هنگام شب به پشت بخوابید و به هیچ عنوان به پهلو و بر روی گوش های خود نخوابید .بهتر است هنگام خواب زیر سر خود را بلند کنید.

-کارهایی که بر روی گوش انجام می گیرد باعث تورم شده و شما می توانید با قطع کرن مصرف نمک به بهبودی این ورم ها سرعت ببخشید و همچنین مواد غذایی مایع را افزایش دهید تا به دلیل کم تحرکی بعد از عمل دچار یبوست نشوید.

-باید تا سه و چهار روز بعد از جراحی پوشش روی سر خود را خشک نگه دارید.شما می توانید به حمام بروید در صورتی که سر خود را به هیچ عنوان خیس نکند.

-در صورتی که جراح برای شما داروهایی را تجویز کرده است آنها را به طور مرتب مصرف کنید.

از علائم بعد از جراحی گوش تورم و کوفتگی نشانه های طبیعی بعد از عمل بوده و بیماران نباید هیچ گونه نگرانی داشته باشند زیرا بعد از مدتی از بین خواهند رفت .

-بعد از گذشت یک هفته برای اینکه متخصص نتیجه جراحی گوش را در شما ارزیابی کند به جراح مراجعه کنید .

-نتیجه جراحی گوش بعد از از بین رفتن کبودی و ورم ها مشخص خواهد شد و شما نباید پیش از آن درباره نتیجه جراحی گوش قضاوتی داشته باشید .معمولا نتیجه جراحی گوش باعث رضایت مندی افراد می شود.

عوارض کوتاه مدت جراحی گوش

عوارض کوتاه مدت جراحی گوش پس از 1 الی 2 هفته از بین می رود.یکی از عوارض جراحی گوش که می تواند بعد از مدتی از بین رود، درد و تورم در ناحیه گوش می باشد که بعد از مدتی از بین می رود. این درد و تورم با مصرف مسکن قابل تحمل خواهد بود.

-درد

-تورم

-خونریزی

-عفونت

-ماندگاری جای زخم (عموماً قابل مشاهده نیست)

-بی‌حسی موقتی ناحیه گوش

-عدم تقارن و یا همشکلی گوش‌ها (به ندرت)

هزینه جراحی گوش

هزینه یک جراح برای عمل جراحی گوش ممکن است بر اساس میزان تجربه او، نوع عمل انجام شده و نیز موقعیت جغرافیایی متغیر باشد.بعد از مراجعه به مطب و انجام معاینات جراح هزینه عمل را به شما می گوید . این هزینه بسته به نوع عمل جراحی و چگونگی آن دارد.

 


 

برچسب ها : جراحی گوش - عمل جراحی گوش - هزینه جراحی گوش - اقدامات قبل و بعد از جراحی گوش

جراحی گوش | عمل جراحی گوش


- ارائه رسمی آمار کرونا توسط گوگل جهت دیدن آمار رسمی گوگل کلیک کنید https://www.google.com/covid19-map
توصیه های مهم جراح گوش حلق بینی سید رضا عابدین گیلانی :

در هنگام ملاقات در جلسه اول مشاوره با جراح ، شما جزئیات مربوط به هدف خود از جراحی زیبایی گوش و نتایج مورد انتظارتان از این عمل را برای جراح بیان می کنید. جراح بعد از شنیدن انتظارات شما با بررسی شما را به عنوان کاندیدای عمل جراحی گوش ارزیابی میکند و شکل، اندازه و موقعیت گوش هایتان را بررسی کرده تا مشخص کند که چه نوع تغییراتی باید در آن بدهد. به طور قطعی پزشک جراح هر دو گوش شما را معاینه و بررسی خواهد کرد، حتی در صورتی که شما فکر میکنید فقط یکی از گوشهایتان نیاز به ترمیم یا اصلاح نقص دارد. همچنین جراح چند عکس از گوش ها و صورت شما می گیرد تا بر اساس آنها تناسب بین اجزای صورت شما را تعیین کند. بهتر است با مشاوره با جراح عمل جراحی زیبایی گوش صورت بگیرد و بگذارید او در مورد تمام جزییات این عمل تصمیم بگیرید. بحث دقیق در مورد دلایل شما برای عمل اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش در این مرحله بسیار مهم است. حتما سوالات خود را بپرسید و به اندازه کافی اطلاعات دریافت کنید تا بتوانید تصمیم کاملا آگاهانه ای در مورد انجام این عمل جراحی بگیرید. جراح بایستی سوابق پزشکی شما را بررسی کند تا مشخص شود این جراحی هیچ ضرری برای شما ندارد. در آخر از شما خواسته می شود که فرم رضایت نامه ای را امضا کنید، مبنی بر اینکه با مزیت ها و عوارض احتمالی مربوط به این عمل آشنایی دارید. برای مقایسه نتیجه عمل ممکن است عکسی از قبل و بعد عمل از شما گرفته شود. حتما برای انجام این گونه جراحی ها با جراح گوش مشورت کنید .شما می توانید با جراحی ما در مورد عمل زیبایی یا اتوپلاستی مشاوره کنید همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. با ورد به سایت دکتر گیلانی جراح ومتخصص گوش حلق بینی می توانید با تماس و یا مراجعه به مطب ایشان از مزایا و عوارض جراحی گوش اطلاع پیدا کرده و با مشورت با این جراح بهترین عمل را انجام بدهید. برای دریافت مشاوره با جراح دکتر سید رضا عابدین گیلانی با شماره ای درج شده در سایت تماس بگیرید. برای مشاوره با جراح می توانید با دکتر سید رضا عابدین گیلانی متخصص گوش حلق بینی همراه باشید.
جراحی زیبایی بینی خود را به دست متخصص گوش حلق بینی بسپارید اگر به فکر این هستید که یک عمل بینی انجام دهید، با متخصص زیبایی بینی ملاقات کنید تا آن را مورد این موضوع بحث کنید. در طی آن جلسه، درباره اهداف خود صحبت کنید و به پزشک بگویید که چه چیزی در مورد بینی شما باعث ناراحتی میشود و چگونه می خواهید آن را تغییر دهید. به یاد داشته باشید که هیچ چیز مانند یک جراحی بینی کامل وجود ندارد. هرچند متخصص بینی می تواند ویژگی های صورت را افزایش دهد و زیبایی های منحصر به فرد و طبیعی شما را تایید کند. جراح پلاستیک می تواند ویژگی های صورت را تشریح کند و به شما بگوید که چگونه تغییرات ظاهر شما را بهبود می بخشد. متخصص زیبایی بینی، ساختار بینی و سایر ویژگیهای صورت را ارزیابی خواهد کرد. پس از این ارزیابی، او می تواند به شما بگوید که انتظارات شما واقع بینانه است یا خیر. دکتر گیلانی جراح گوش حلق بینی,متخصص گوش حلق بینی.فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران در رشته بورد تخصصی گوش، حلق و بینی در سال 1381 عضو هیات علمی دانشگاهی آزاد شاهرود تا سال 1388 - شرکت در دوره های متعدد آموزشی و جدید جراحی ها ی پلاستیک و سایر اعمال گوش حلق بینی و دریافت گواهینامه های متعدد .. اعمال جراحی در بهترین و‌مجهز ترین مراکز و با همکاری بهترین متخصصین بیهوشی انجام می‌شود.فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران در رشته بورد تخصصی گوش، حلق و بینی در سال 1381 عضو هیات علمی دانشگاهی آزاد شاهرود تا سال 1388 - شرکت در دوره های متعدد آموزشی و جدید جراحی ها ی پلاستیک و سایر اعمال گوش حلق بینی و دریافت گواهینامه های متعدد .. اعمال جراحی در بهترین و‌مجهز ترین مراکز و با همکاری بهترین متخصصین بیهوشی انجام می‌شود. عمل زیبایی بینی توسط دکتر گیلانی جراح و متخصص گوش حلق بینی، انواع جراحی ها و تزریق ها برای زیبایی صورت و‌‌‌ پلک و‌گونه و ...با روش‌های معمول یا با اندوسکوپ جراحی های همزمان سینوزیت و پولیپ با اندوسکوپ. رینوپلاستی که معمولا به عنوان جراحی بینی شناخته می شود، یک عمل جراحی پلاستیک برای اصلاح و بازسازی فرم است، بازگرداندن عملکرد و افزایش زیبایی بینی با حل مشکل آسیب بینی، نقص مادرزادی، مانع تنفسی و یا رینوپلاستی اولیه شکست خورده است. عمل زیبایی بینی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی صورت است که از اهمیت زیادی در بین زنان برخوردا اس نکات مهم مراقبت بعد از عمل بینی پس از جراحی را توسط دکتر گیلانی رعایت کنید مراقبت از بینی و سینوس ها بسیار مهم است تا به درستی آنها را درمان کنید و از زخم جلوگیری کنید.در اغلب موارد، پزشک شما بسته بندی موقت بینی را در داخل بینی خود قرار می دهد تا از عبور مجدد سینوس باز شده و مایع اضافی جذب شود در حالی که بافت های شما بهبود می یابند. در اینجا چند پیشنهاد برای مراقبت از بینی و سینوس ها پس از عمل وجود دارد: -سر خود را بالا نگه دارید تا به کاهش خونریزی و تورم پس از عمل جراحی کمک کنید. شب اول بعد از جراحی، زیر سر خود چند بالش اضافه قرار دهید تا سرتان بالا قرار گیرد. -اگر مواد بسته بندی را در بینی خود دارید، مطمئن شوید که آنها در جای خود قرار دارند. اگر بسته شدن مسدود شود، از طریق دهان نفس بکشید. بسته بندی یا اسپلیت ها را برندارید. -بعضی از بیماران به طور طبیعی تا 2 الی 3 روز خونریزی دارند. اگر فکر می کنید خونریزی زیادی دارید، مطمئن شوید که با پزشک خود تماس بگیرید. -حداقل یک هفته پس از جراحی بینی خود را تحت فشار قرار ندهید. انجام تمرینات سنگین، تنش و یا شدید انجام ندهید. این باعث افزایش احتمال خونریزی بینی می شود. -اگر مجبور شدید عطسه کنید سعی کنید وقتی دهنتان باز است این کار را انجام دهید. -آسپرین مصرف نکیند خونریزی را افزایش میدهد. جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال 98 و جدیدترین انواع آن